Ogłoszenie

Witamy na Forum Klasy 1b Gimnazjum nr. 74

#1 2014-03-06 18:05:19

Grzesiek

Założyciel

Zarejestrowany: 2014-03-03
Posty: 15
Punktów :   

Język HTML i BBcode

Do łatwego i ładnego pisania tematów na forach najlepiej będzie jeśli poznacie HTML i BBcode.

Język HTML bardziej służy do programowania stron internetowych, ale kto zabrania nam się go nauczyć?

A więc co na początek?

Na początku najlepiej będzie wiedzieć jakie programy są do tego potrzebne. Pewnie myślicie że to jakieś super potężne programy i tak dalej.
Tak naprawdę żeby zaprogramować swoją stronę wystarczy nam notatnik i dowolna przeglądarka internetowa.

Na początku żeby przeglądarka wiedziała z czym ma do czynienia wpiszmy <html>, a na dole z ostepem jednego wiersza </html>.
Co oznacza <> Te znaki informują o otwarciu danej procedury a te znaki </> oznaczają o jej zakończeniu. Oczywiście pomiędzy nimi trzeba wpisać odpowiednie hasła np. na pogrubienie tekstu.
Jak powinno wyglądać  oznaczenie html:
<html>

</html>

Teraz nauczmy się pogrubiać tekst. Aby to zrobić należy wpisać <b> a zakończyć </b>, podobnie z pochyleniem tekstu <i> i zakończamy </i>

Wróćmy do notatnika, aby nadać tytuł umieszczamy nagłówek <head> i zakańczamy </head>, nazwijmy naszą stronę ,,Moja strona"
W notatniku:
<html>
<head>Moja strona</head>

</html>

Teraz chcemy dodać jakąś treść więc należy wpisać <body> i zakończyć </body> a pomiędzy tym wpisać treść.
To wygląda tak:
<html>
<head>Moja strona></head>
<body> Dziś na obiad jadłem frytki.</body>

</html>

Jeśli chcemy dodać kolor tła do strony dopisujemy do <body> to <body style=background-red> Kolory wpisujemy po angielsku lub liczbowo tutaj macie link do tabeli kolorów na liczbyhttp://pl.html.net/tutorials/html/lesso … rchart.php

W notatniku to wygląda tak:
<html>
<head>Moja strona</head>
<body style=background-red> Dziś na obiad jadłem frytki</body>

</html>

Teraz pokolorujmy tekst. Aby to zrobić musimy wpisać przed tekstem <color=green>Lubie lody</color>.
Żeby tekst powiększyć wpisujemy <size=10> i kończymy </size>
W notatniku wygląda to tak:
<html>
<head>Moja strona</head>
<body style=background-red> Dziś na obiad jadłem frytki.
<color=green>Lubie lody</color>
</html>

Teraz jeśli przyjdzie wam w jednym tekście wpisywać kilka procedur należy zamykać je po kolei!! Czyli tak: <b><i><color=red><size=10>Lubie placki</size></color></i></b>
To wam wystarczy na początek.

Teraz o BBcodzie.

Sprawa z BBcodem jest bardzo prosta, są tu identyczne komendy tak jak w HTML z jedną różnicą. Tutaj zamiast <> tych znaków używamy [] tego.
Z resztą nic się nie zmienia.
Lecz co by było gdyby nie postęp ludzi?
Teraz zamiast pisać tych procedur(Mowa tu tylko o BBcodzie) wystarczy kliknąć przyciski znajdujące się na górze przy pisaniu tematu.

Na końcu nazwy pliku wpisujemy .htm NP. strona.htm

To tyle.



,,Jeśli myślisz że chybisz to na pewno chybisz"- KZ

Offline

 

#2 2014-03-10 18:14:22

 Mateusz

Uczeń

Call me!
Skąd: Laski
Zarejestrowany: 2014-03-08
Posty: 3
Punktów :   

Re: Język HTML i BBcode

Bardzo fajne sam sprawdzałem

Dam ci +


Dlaczego Buraki bo Buraki to €uraki

Offline

 

#3 2014-03-12 10:49:39

 Kuba Potocki

Moderatorek

50125090
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2014-03-07
Posty: 14
Punktów :   

Re: Język HTML i BBcode

Dostajesz plusa +


Jeśli szukasz pomocy ?!? Pisz do mnie Prywatną wiadomość

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.scaletuning.pun.pl www.mysterycabal.pun.pl www.silentassassins.pun.pl www.otaku-koszalin.pun.pl www.etiup.pun.pl