Ogłoszenie

Witamy na Forum Klasy 1b Gimnazjum nr. 74

#1 2014-03-07 13:02:54

 Kuba Potocki

Moderatorek

50125090
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2014-03-07
Posty: 14
Punktów :   

Obsługa programu GIMP < Grafika >

Witam. Ten temat jest przeznaczony głównie do nowych użytkowników naszego forum oraz osób rozpoczynających korzystanie z GIMP-a. Często zdarza się, że "nowi" zadają pytania jak korzystać z podstawowych narzędzi programu lub skarżą się, że nie wychodzi im sygnaturka. Moja rada jest taka: nie bierzcie się od razu za robienie choćby prostych sygnaturek, jeśli macie z tym problemy. Najpierw powinniście przestudiować od deski do deski najbardziej przydatne poradniki dotyczące obsługi GIMP-a, jego podstawowych narzędzi itd. Ja tak zaczynałem i jestem bardzo zadowolony z obrania takiej ścieżki 
Tak więc na samym początku proponowałbym Wam odwiedzenie tych stron:

Kurs GIMP od podstaw cz. 1
Kurs GIMP od podstaw cz. 2
Kurs GIMP od podstaw cz. 3
Kurs GIMP od podstaw cz. 4

Archiwalna zawartość gimp.signs.pl

Podstawy obsługi i pojęć GIMP-a do pobrania w formacie PDF 

Znajdziecie tam bardzo dokładne opisy najbardziej podstawowych funkcji programu. Zaręczam Wam, że po ich przestudiowaniu zrobienie minimum średniej sygnaturki czy userbara nie będzie już takim problemem, ale - zróbcie to dokładnie krok po kroku. Jeśli coś przeoczycie, może Wam tego brakować w przyszłości.

Gdy opanujecie już dobrze podstawy, zachęcam do zapoznania się z dokładnym opisem korzystania ze ścieżek, który stworzył jeden z naszych userów - pawloz:
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,88.0.html

Myślę, że teraz możecie już śmiało wkraczać w bardziej zaawansowane stadium korzystania z GIMP-a  Powodzenia .


Pozdrawiam Kuba Potocki

.


Jeśli szukasz pomocy ?!? Pisz do mnie Prywatną wiadomość

Offline

 

#2 2014-03-07 13:09:30

Grzesiek

Założyciel

Zarejestrowany: 2014-03-03
Posty: 15
Punktów :   

Re: Obsługa programu GIMP < Grafika >

Super poradnik:D



,,Jeśli myślisz że chybisz to na pewno chybisz"- KZ

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nhl-manager.pun.pl www.otaku-koszalin.pun.pl www.mysterycabal.pun.pl www.silentassassins.pun.pl www.scaletuning.pun.pl